czwartek, 23 marca 2017

canva.com - krok po kroku

canva - Klik jest stroną internetową, za pomocą której można w prosty sposób zaprojektować swoje logo, plakat, projekt do mediów społecznościowych i prezentację - wszystko online :) Osobiście korzystam z tej strony bardzo często. Po zalogowaniu się mamy panel do projektowania, jak na skanie.


Jeśli klikniemy "więcej", to pokaże nam się bardzo dużo propozycji do projektowania, wybieramy projekt który nam najbardziej odpowiada, łącznie z celem publikacji.

  Utwórz projekt - wybieramy co nas interesuje np. media społecznościowe wymiary projektu, to 800px x 800px. Tutaj zaczyna się konkretny projekt. Po lewej stronie mamy zakładki, które umożliwią nam wykonanie szybkiego projektu. Darmowych projektów do wykorzystania jest sporo.
Za pomocą myszki przenosimy układ, który nam się podoba i edytujemy go. Jak widzimy, można dodać elementy graficzne, tekst, tła i przesłać swoje pliki czyli zdjęcia. 
Ja wybrałam gotowy układ.

Edytuję projekt, najpierw wykasowałam pierwszy kształt, wybrałam z etykiet elementy - linie i wybieram swoją dekorację.

Każdy z elementów można edytować linie, kształty itp. - zmienić kolor i wymiar.

Jedną wadą, albo czymś co przeoczyłam , to czcionki nie posiadają polskich znaków. Można sobie poradzić w inny sposób :) Wchodzimy w zakładkę tekst i wybieramy, albo gotowy układ, albo dodajemy nagłówek sami, jak w moim przypadku. 

Gotową grafikę do mediów społecznościowych, można udostępnić przez email, publicznie, jako link, lub jako jako cały kod, skrypt html.

Można też całość pobrać, u góry po prawej stronie koło udostępniania, mamy pobierz. 
Wybieramy typ pliku, mamy do wybory jpg., png. i pdf.


Gotowy projekt :)

 Ps. Na środku projektu jest znak wodny canva. Jeśli użyjemy swoich zdjęć, to tego znaku oczywiście nie będzie. Druga opcja, jeśli nam układ i grafika z canva bardzo odpowiada, to proponują wykupienie licencji na zdjęcie za 1 dolara i znaku wodnego mieć już nie będziemy :)
Ja pracuję na swoich zdjęciach i jest zawsze ok.
Mam nadzieję, że i wam przyda się ta stronka :)

1 komentarz:

  1. Super poradnik, oby takich więcej! :) Warto dbać o swój rozwój osobisty, ciekawe informację z zakresu IT znajdziecie na blogu https://cyberiusz.pl/

    OdpowiedzUsuń